تبلیغات
رهبر من - امام خامنه ای و آیت الله بهجت

امام خامنه ای و آیت الله بهجت

نویسنده :حسین
تاریخ:یکشنبه 27 آذر 1390-09:57 ب.ظ

آیت الله بهجت ، به این راحتی هر کسی را راه نمی دادند برای ملاقات ، آن هم برای ملاقات های طولانی و این حرف ها .
ولی آیت الله خامنه ای مرتب خدمت آیت الله بهجت می رسیدند و این ها یک رابطه صمیمی داشتند . زیاد و به طور مخفیانه آقا می آمدند قم و می رفتند خدمت آیت الله بهجت .

یکی از زمان هایی که ایشان می گفت زمان ملاقات این دو بزرگوار بوده است ، سحر بود دو ساعت مانده به اذان صبح . ایشان می گفت که آیت الله خامنه ای گاهی سحر می آمدند . در آن موقعیت حساس می آمدند خدمت آیت الله بهجت و می رفتند . خوب این نشانه علاقه شدید آیت الله بهجت به مقام معظم رهبری است که در این موقع شب و سحر آقا را می خواستند و با هم بودند و صحبت می کردند .بعد باز ایشان می گفتند چند سال پیش که آیت الله خامنه ای یک هفته ای تشریف آوردند قم ، جمعیت زیادی برای استقبال آمده بودند در خیابان ها .
آیت الله بهجت هم آمدند جزء جمعیت استقبال کنندگان . حالا یک مرجعی در سن حدود نود سال ! ایشان هم آمدند در جمع استقبال کنندگان آیت الله خامنه ای . ایشان می گفت که یک شخصی به ایشان گفت که حاج آقا شما با این سن و سال آمدید وسط این جمعیت استقبال کنندگان ؟
آیت الله بهجت فرمودند : " اگر مردم می دانستند که استقبال این سید چقدر ثواب دارد هیچ کس در خانه نمی نشست " .

این تعبیر خیلی زیباست که اگر مردم می دانستند استقبال این سید چقدر ثواب دارد هیچ کس تو خانه نمی نشست .
حاج آقا صدیقی هم که خوب تو مراسم آیت الله بهجت نقل کردند که چقدر آقا برای سلامتی آیت الله خامنه ای نذر می کردند و گوسفند نذر می کردند و کارهایی انجام می دادند . خوب این باز نشانه شدت علاقه بود به آقا .
بعد چیزی که نقل کردند این که شش ماه قبل از فوت آیت الله بهجت ایشان فرموده بودند که : " آقا را بگویید بیایند اینجا با ایشان کار دارم " .
آقا را خواسته بودند و آیت الله خامنه ای آمده بودن این جا قم . صحبت هایی با هم داشتند از جمله آیت الله بهجت فرموده بودند : " خطری به سمت شما دارد می آید و من این خطر را احساس می کنم و من آن چه باید برای شما انجام بدهم ، برای سلامتی شما انجام داده ام (حالا نذر باشد یا هر چیز دیگر) " .
 
و فرموده بودند : " خودتان هم هر کاری می توانید انجام بدهید " .
البته کاملش را حاج آقای صدیقی روی منبر نگفتند .
ولی بعدها یکی از دفتری های آیت الله بهجت  که اطلاع داشتند و کامل تر گفتند .
گفتند چند روزی گذشت و باز دوباره حضرت آیت الله بهجت گفتند که : " آیت الله خامنه ای را بگویید یک نفر بفرستند من با ایشان کار دارم " . حاج آقا محمدی گلپایگانی را آیت الله خامنه ای فرستادند پیش آیت الله بهجت .

null


آیت الله بهجت دومرتبه تأکید کردند: "  که من برای سلامتی شما هرکاری می توانستم انجام دادم . خودتان هم یک کاری انجام بدهید " . برای بار دوم بعد از چند روز این تأکید را آیت الله بهجت داشتند که به واسطه آقای محمدی گلپایگانی به آقا خبرش رسید و خود آیت الله خامنه ای هم هرکاری باید انجام بدهند انجام داده بودند .
آقا زاده آیت الله بهجت نیز می گفت که یک موقعی آیت الله خامنه ای تشریف آوردند قم ، بعد آیت الله بهجت فرمودند : " همه از اطاق بروند بیرون " . حالا هر کس می آمد ملاقات آیت الله بهجت ، پسر آقا و بعضی های دیگر هم حضور داشتند .
بعد می گفت : یک موقعی آیت الله خامنه ای که آمدند ، آیت الله بهجت فرمودند : " هیچ کسی نماند ، همه بروند بیرون من با آقا حرف خصوصی دارم " و بعد تا مدتی با هم بودند و به طور خصوصی و ما همه رفته بودیم بیرون از اطاق ، این قدر با هم صمیمی بودند.


نوع مطلب : امام خامنه ای 

داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
ریحون128
پنجشنبه 13 بهمن 1390 10:28 ب.ظ
سلام
به روز نمی شید؟
ریحون128
جمعه 7 بهمن 1390 04:04 ب.ظ
سلام به روز نمی شین؟
ابوالفضل
چهارشنبه 5 بهمن 1390 10:20 ب.ظ
سلام اخوی....
یه شیرینی دیگه باید بهت بدم!
آحه مدتی ست مشغول به كار شدم!
(دعا كن گذر زمان مرا با خود نبرد!)
یا علی...
التماس دعا....
ریحون128
شنبه 1 بهمن 1390 11:03 ق.ظ
سلام
استفاده كردیم ممنون
خدا سایه ی آقا رو از سرمون كم نكنه
فراز
شنبه 1 بهمن 1390 11:01 ق.ظ
سلام مطلب جالبی بود، بعضی ها كه حرف اضافه می زنند كه آیت الله بهجت با نظام و آقا مشكل داشتند بیان بخونند
علی تنکابنی
چهارشنبه 28 دی 1390 03:47 ب.ظ
نور است خمینی و عدویش ظلمات

بر سیّد علی، حسین دوران صلوات

یا حضرت زهرا «س»
ریحون128
دوشنبه 26 دی 1390 11:52 ق.ظ
سلام
با اجازتون لینك شدید
خوشحال می شم به وب من سر بزنید
خادم الشهدا
یکشنبه 11 دی 1390 10:17 ب.ظ
سلام...
"چیزی شعله ور شد و به تاریکی شب چنگ انداخت. سیم رابط تله بود که پای یکی از بچه ها با آن برخورد کرده بود،همه در جای خود میخ کوب شدند"
منتظر حضور گرمتون تو دوکوهه هستم...
التماس دعا
گمنام
جمعه 9 دی 1390 11:16 ب.ظ
سلام دوست عزیز... خیلی جالب و خوندنی بود! خوشحال میشم به وب منم بیاین و نظر بدین!! بی اجازتون لینكتون كردم...
یاعلی
التماس دعا
تبادل لینك
چهارشنبه 7 دی 1390 10:03 ق.ظ
سم الله الرحمن الرحیم

مدیران وبلاگ هایی که تمایل به درج لینکشان در پایگاه ما را دارند به آدرسی كه قرار دادیم مراجعه نمایند، تا تبادل لینك صورت گیرد.
با تشكر
تردید ممنوع!!!
چهارشنبه 7 دی 1390 12:05 ق.ظ
سلام

بانک به چه معناست؟!

به نظر شما بانکداری در ایران از نوع اقتصاد اسلامی است یا لیبرالی؟!
ابوالفضل
جمعه 2 دی 1390 10:13 ب.ظ
سلام اخوی....
با مطلبی جدید به روزم...
یا علی...
ابوالفضل
دوشنبه 28 آذر 1390 10:02 ب.ظ
اللهم احفظ امامنا الخامنه ای.....
namaz
دوشنبه 28 آذر 1390 03:11 ب.ظ
امید وارم از مطالب خوشتان امده باشد اگر سوال دارید در قسمت نظرات بیان کنید با تشکر مدیر ساین نماز در آینه قرآن
namaz
دوشنبه 28 آذر 1390 03:10 ب.ظ
تاکتیک جنگی دو سپاه: با وجود حمله به دو امپراطوری ایران و بیزانس، اعراب تا آن موقع، فقط یک تاکتیک ساده داشتند: جناح چپ حمله می کرد و جناح راست دفاع . در روز عاشورا هم در ابتدا یک حمله عمومی توسط جناح چپ کوفه انجام شد که با دفاع زهیر و سربازانش دفع شد. بعد از آن، امام جنگ را به سمت نبرد تن به تن و انفرادی برد سپاه کوفه هم که جز اشرار مثل شمر بقیه شان تمایلی به جنگ نداشتند، دیگر حمله گسترده نکردند. یکی از دلایل طولانی شدن این نبرد نابرابر همین بود که کوفیان می دانستند با چه بزرگوارانی می جنگند. حتی در عصر عاشورا، وقتی که امام، تنها و تشنه و زخمی مانده بود، « اگر مردمان می خواستند او را بکشند، می کشتند ولی اینان از هراس مرگ وی به همدیگر پناه می بردند و دسته های گوناگون کار را به گردن همدیگر می انداختند» (ابن اثیر)
نماز درآینه قرآن
دوشنبه 28 آذر 1390 03:10 ب.ظ
آرایش لشکر کوفه: سپاهیان و سران قبایل، گروه گروه به کربلا آمدند اما در روز عاشورا، لشکر کوفه چنین آرایشی داشت: عمر سعد فرمانده لشگر بود با 4 هزار نفر در مرکز سپاه شمر بن ذی الجوشن فرمانده 4 هزار نفر جناح چپ سپاه کوفه را داشت. حجار بن ابجر (چهره عجیب تاریخ اسلام که تقریبا به همه، از امام علی(ع) تا مختار خیانت کرد) با 6 هزار سرباز جناح راست لشگر کوفه را داشت. حصین بن نمیر (کسی که حر، در ابتدا تحت امر او بود) با 4 هزار سربازش ماموریت داشت جلوی اهالی غاضریه را بگیرد. عمرو بن حجاج(هم قبیله ای هانی که ابتدا نجات هانی به دارالاماره حمله کردولی بعد از مشاهده خشونت ابن زیادت، تصمیم گرفت که به یاران او بپیوندد) هم با 500 نیرو مامور بستن آب فرات بود.
namaz
دوشنبه 28 آذر 1390 03:10 ب.ظ
آرایش لشگر امام حسین(ع): با اینکه نیاز به آرایش خاصی نبود اما امام میمنه و میسره انتخاب کردند. سمت راست را به زهیر بن قین(که دوست سابق شمر و مثل او از خوارج بود) سپردند و سمت چپ را به حبیب بن مظاهر(که مثل فرمانده جناح مقابل سپاه کوفه، حجاربن ابجر رئیس قبیله بود) سپردند. علمدار سپاه امام، عباس دلاور بود.
دوشنبه 28 آذر 1390 03:09 ب.ظ
چون مطالب زیاد بود در چندتا برایتان ارسال کردم


اما بعدا برای نپیوستن به سپاه، مجازات تعیین شد. حتی نوشته اند که مردی روستایی برای گرفتن ارثیه اش به کوفه آمده بود. او ار دستگیر کردند و گردنش را زدند که چرا به سپاه کوفه ملحق نشده (انساب الاشراف واخبار الطوال) در روز عاشورا سپاهی هزار نفری در کوفه گشت میزد تا هر کس را که به جنگ نرفته دستگیر کند (اخبار الطوال) مردم کوفه با این شکل به جنگ امام فرستاده شدند. تعداد این سپاه چقدر بود؟ رقم ها متفاوت است، از 35 هزار نفر(الفتوح) تا 18 نفر(طبری و مسعودی) ذکر شده. احتمالا این تفاوت در ارقام به خاطر این باشد که بسیاری از کوفیان، همراه سپاه ابن زیاد از کوفه خارج می شدند تا از این سپاه فرار کنند و این جوری در جنگ با امام حسین(ع) شرکت نداشته باشند.
نماز درآینه قرآن
دوشنبه 28 آذر 1390 03:09 ب.ظ
با سلام
ممنون که به وبلاگ ما سرزدید روایات مختلف است برای مثال متن پایت یکی است
لطفا به ما سر بزنید
اگر مایل باشید میتوانید یکی از نویسنده های این وب باشد
ار موافقید در قسمت نظرات ذکر کنید
با تشکر
مدیر سایت نماز در آینه قرآن

تعداد لشکر امام حسین(ع): اقوال متفاوت است اما احتمالا 120 نفر.

تعداد لشکر کوفه: بر خلاف عمر سعد ابن زیاد از همان ابتدا می خواست مشکل را با جنگ حل کند. او بعد از کشتن مسلم و هانی و ایجاد رعب و وحشت در میان کوفیان دستور سربازگیری و آماده سازی سپاه در اردوگاه نخیله را داد(نخیله اردوگاهی بود که امام علی(ع) برای جنگ با معاویه بر پا کرده بودند) در ابتدا جایزه هر کسی که به سپاه کوفه می پیوست، دو برابر شدن دریافتی از بیت المال بود.
بی سیمچی
یکشنبه 27 آذر 1390 09:36 ب.ظ
سلام همسنگر عزیز:
سلام بر دوستان ولایت مدار و با بصیرت
وبلاگ واقعا زیبا ومفیدی داری, به به دم شما گرم, ایول الله
خیلی مشتاقم با شما تبادل لینک کنم.
منم یه وبلاگ شهدایی دارم چنانچه با تبادل لینک موافق بودید خبرم کنید.
ان شاء الله که همیشه زیر بیرق ولایت باشین* یا علی*
www.rayatalhoda4.blogfa.com
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.